Beslenme İlkelerinin Fiziksel Aktivite Programlarına Uygulanması (Ünite 7)

L/600/9054 | Eğitmen: Ozkan Altun
$75.00 Satın Al
Canberk Hancan

Beslenme İlkeleri

Nutrition science üzerine yoğunlaştığım birçok soru işaretine yönelik çok güzel cevaplar aldım. Sayın Özkan Altun hocama bu değerli bilgileri paylaştığı için teşekkür ederim.

Canberk Hancan

Nutrition science üzerine yoğunlaştığım birçok soru işaretine yönelik çok güzel cevaplar aldım. Sayın Özkan Altun hocama bu değerli bilgileri paylaştığı için teşekkür ederim.

Ozkan Altun
Ozkan Altun

About the Instructor

sporhocam@gmail.com

ÜNİTENİN HEDEFİ

Bu ünitenin amacı, fiziksel aktivite programlarında beslenme ve diyetle fiziksel aktivite arasındaki sıkı ilişki anlayışını geliştirmektir.

Bu ünitede katılımcılar beslenme ilkeleriyle beraber anahtar terminolojiyi, ana besin gruplarını ve beslenme, fiziksel aktivite ve sağlık arasındaki ilişkiyi de inceleyecekler.

Ayrıca, beslenme konusundaki en önemli kılavuzları ve beslenme tavsiyesinde bulunurken takip edilecek tavsiye edilen ulusal pratikleri inceleyecekler.

Fiziksel aktivite programlarının güvenliğinden emin olmak için katılımcılardan kesin ve doğru beslenme bilgilerinin alınması oldukça önemlidir. Bu ünitede katılımcılar, bu bilginin nasıl elde edileceği ve kullanılacağına dair, buna ek olarak birlikte çalışacakları kişilere nasıl beslenme hedefleri konacağı konusunda anlayış geliştirecekler.

Katılımcılar daha sonra bildiklerini ve öğrendiklerini beslenme bilgilerini toplayıp analiz ederek ve fiziksel aktivite programları hazırlayarak uygulama şansı bulacaklar.

Course Contents

10 Not
7 Sunumlar

Ders İçeriği

Ders Özeti
Öğrenim Kazanımı 1: Beslenme İlkelerini Anlarım
Öğrenim Kazanımı 4: Beslenme ve fiziksel aktivite arasındaki ilişkiyi anlamak
Öğrenim Kazanımı 5: Beslenmeyle ilgili bilgilere nasıl ulaşılacağını öğrenmek
Öğrenim Kazanımı 6: Beslenme bilgilerini nasıl kullanacağını anlamak
Öğrenim Kazanımı 7: Beslenme hedefleri belirlemenin ilkelerini kavramak
Öğrenim Kazanımı 8: Beslenmeyle ilgili bilgileri toplayıp analiz edebilmek
Öğrenim Kazanımı 9: Beslenme İlkelerini Fiziksel Aktivite Programına Uygulamak