Boot Camp Trainer

bootcamp trainer | Eğitmen: Ozkan Altun
$250.00 Satın Al
Ozkan Altun
Ozkan Altun

About the Instructor

sporhocam@gmail.com

Fitness Boot Camp açık havada yapılan (outdoor) grup egzersiz sınıflarıdır. Geleneksek kalistenik ve vücut ağırlığı ile yapılan idmanları interval idman yöntemleri ve dayanıklılık, kuvvet idmanları ile birleştirir.

İç mekanda yapılan antrenman programlarına olan ilgi açık alanda yapılan antrenman programlarına dönüşmektedir. Askeri idman tipi, büyük gruplarla yapılan fitness programları popüler olmuştur. BOOTCAMP eğitmeni olarak güvenli bir şekilde açık alanda fitness programları sunabilmek ve profesyonel bir şekilde çalışabilmeniz için eğitiminizi tamamlayın ve uluslararası geçerli belgenizi alın. Eğitim sonunda eğlenceli, güvenli ve profesyonel açık alan grup antrenman programları yürütebileceksiniz. Bir çok farklı antrenman programı öğreneceksiniz.

Eğitimin Amaçları

 • Uygun antrenman alanları seçilmesi ve risk analizi yapılması
 • Eğitmen – katılımcı oranının ve grup dinamiklerinin anlaşılması
 • Farklı eğitmenlerin rolleri ve katılımcıların nasıl motive edileceği
 • Doğru formlarda büyük grupları kontrol etmek, doğru ve anlaşılır komut vermek; kurs ve ders programı oluşturabilmek; güvenlik ve sağlık ile ilgili kontrolleri yapabilmeyi öğrenmek
 • Fitness testlerini uygulayabilmek

Bu kursun yazılı sınavı ile birlikte uygulama takibi yapılacaktır.
Fitness alanında çalışanlar, fitness belgesi olanlar, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri, mezunları, akademisyenleri kursa katılabilir.

Boot Camp Trainer Eğitimi öncelikleri

 • Profesyonellik
 • Sınıf ortamında güvenlik
 • Aşamalı programlama
 • Her fitness seviyesine uygun programlar
 • Eğlence

Fitness Boot Camp açık havada yapılan (outdoor) grup egzersiz sınıflarıdır. Geleneksek kalistenik ve vücut ağırlığı ile yapılan idmanları interval idman yöntemleri ve dayanıklılık, kuvvet idmanları ile birleştirir.

Farklı fitness boot camp idman tasarımları ile katılımcıların kendilerini zorlamasını sağlanır. Askeri boot camp idmanları ile daha da zorlaştırılır. 4 veya 8 haftalık programlar ile koşu, mekik, şınav, plyometrik ve interval idmanlar küçük dinlenme ararlıkları ile yaptırılır.

Boot Camp programları tüm Dünya’da popüler olmuştur. Çünkü düşük maliyetli, etkili ve zorlu bir program sunmaktadır. Elbette tüm katılımcılara uygun değildir Ancak doğru eğitmen ile hızlı sonuçları, destekleyici, motive edici bir ortamda sağlamak mümkündür.
İyi planlanmış bir boot camp sınıfır ekip ruhunu oluşturur, grubu destekler ve uyumlu, etkili bir çalışma ortamı oluşturur.

Özelleştirilmiş boot camp türleri:

 1. Genel Fitness
 2. Kadınlara özel fitness boot camp
 3. Çocuklara özel fitness boot camp
 4. Kilo verme boot camp

Course Contents

Ders İçeriği