Fitness Egzersizleri Videoları (3 boyutlu model)

fitness exercises | Eğitmen: Ozkan Altun
Ücretsiz Kaydol
Ozkan Altun
Ozkan Altun

About the Instructor

sporhocam@gmail.com

1. Fitness Eğitmenlik Kursu

2. Boot Camp Eğitmenlik Kursu

3. Personal Trainer Kursu

4. Çocuklarda Fitness Eğitmenlik Kursu

Egzersiz: Fiziksel uygunluğu artırmak amacıyla yapılan planlı, düzenli ve tekrarlı vücut hareketleridir.

Egzersiz programı doğru uygulandığı takdirde büyük faydalar sağlayabileceği gibi, yanlış yapıldığında ise insan sağlığını olumsuz etkilerler. Bu yüzden egzersiz programları dikkatli ve bilinçli bir şekilde planlanmalıdır. Program kişinin ihtiyaçları doğrultusunda planlanmalı ve kişinin yaşam biçimi, kişilik yapısı ve sosyo - kültürel yapısına uygun olmalıdır. Kişinin neden egzersiz yapmak istediği çok önemlidir. Bunlar fiziksel uygunluğu arttırmak, fazla kilolardan kurtulmak, sosyal aktivite, kendini daha iyi hissetmek ve sağlık problemlerinden kurtulmak gibi amaçlardan birini veya birkaçını kapsayabilir. Kişinin yaşı, cinsiyeti ve sağlık durumu da egzersiz programlarına yol gösteren kriterlerdir.
Daha önce hiç fiziksel aktivitelere katılmayan insanlar genellikle egzersiz uzmanlarının tavsiyelerini uygulamakta zorluk çekerler. Bazıları bilgi eksikliği ve bazıları ise motivasyon eksikliği nedeniyle egzersiz programlarına katılmak istemezler. Bu nedenle bireye uygun egzersiz programı aşağıdaki kriterler dikkate alınarak hazırlanmalıdır.
Egzersiz programında yer alan aşağıdaki kriterler; kişinin amacına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Burada verilen egzersizlerden dolayı herhangi bir sorumluluk alınmamaktadır. Bilgisayar çizimlerinden dolayı eklemlerin gösteriminde hatalar olabilir.

Herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Profesyonel Egzersiz Uzmanları ile egzersizleri, hareketleri çalışınız.

Course Contents

71 Video

Ders İçeriği